Meta: Vendimtare që Kosova dhe Serbia të rifillojnë dialogun - Bota Sot
Meta: Vendimtare që Kosova dhe Serbia të rifillojnë dialogun

Aktuale

Meta: Vendimtare që Kosova dhe Serbia të rifillojnë dialogun

Më: 8 prill 2019 Në ora: 20:47
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Në një postim në “Facebook”, Meta shkruan se këto dy vende duhet të nisin dialogun.

“Vendimtare që Kosova dhe Serbia të rifillojnë dialogun duke synuar marrëveshjen përfundimtare të qëndrueshme e të zbatueshme, respektimin e vlerave të Bashkimit Europian, normalizimin e marrëdhënieve dypalëshe dhe forcimin e paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajonin e Ballkanit Perëndimor. #OSCE #OSCEPA”-shkruan Meta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...