Falja e Fitër Bajramit përmes fotografive - Bota Sot
Falja e Fitër Bajramit përmes fotografive

Aktuale

Falja e Fitër Bajramit përmes fotografive

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 09:06
Falja e Fitër Bajramit

Në Prishtinë, xhamia qendrore “Sulltan Mehmet Fatih” mblodhi një numër të madh besimtarësh

Hutben e Fitër Bajramit në këtë xhami e mbajti kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava. Ai ftoi për unitet më të madh.

“Ftoj për unitet edhe më të fort mes nesh. Për një unitet edhe më të madh politik kur është në pyetje ardhmëria e vendit tonë, e vatanit tonë. Për një mirëkuptim dhe besim edhe më të madh ndërfetar me të tjerët, të cilat janë pasuritë më të çmuara të kombit dhe të fesë tonë”, tha Tërnava.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...