Pacolli: Përkushtimi amerikan për Kosovën është i palëkundur - Bota Sot
Pacolli: Përkushtimi amerikan për Kosovën është i palëkundur

Aktuale

Pacolli: Përkushtimi amerikan për Kosovën është i palëkundur

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 11:21
Pamje nga takimi

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Brendshme, Behgjet Pacolli ka takuar ndihmës sekretarin amerikan të shtetit, Philip Reeker. Ndërsa, pas takimit ka thënë se Kosova është me fat që në rrugëtimin e vet ec përkrah shtetit më të fuqishëm dhe më demokratik të botës.

Pacolli ka thënë se përkushtimi amerikan për Kosovën është i palëkundur.

“Takim shumë i rëndësishëm me ndihmës sekretarin amerikan të shtetit Philip Reeker. Aleanca jonë me SHBA është jashtëzakonisht e rëndësishme për të ardhmen euroatlantike. Përkushtimi amerikan për Kosovën është i palëkundur. Kosova është me fat që në rrugëtimin e vet ec përkrah shtetit më të fuqishëm dhe më demokratik të botës”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...