Juristi tregon se çfarë do të ndodh me Haradinaj në Gjykatën Speciale - Bota Sot
Juristi tregon se çfarë do të ndodh me Haradinaj në Gjykatën Speciale

Aktuale

Juristi tregon se çfarë do të ndodh me Haradinaj në Gjykatën Speciale

Nga: A.M. Më: 20 korrik 2019 Në ora: 13:58
Ramush Haradinaj

Njohësi i çështjeve juridike dhe politike në vend, Blerim Burjani, ka treguar se ndaj Ramush Haradinajt nuk mund të ketë aktakuzë nga Gjykata Speciale, pasi që është vërtetuar pafajësia e tij.

Ai ka shkruar në Facebook, se Haradinajt e ka zgjedhë dorëheqjen, në vend të shkarkimit, pasi që e priste mocioni i PDK-së me opozitën.

Postimi i plotë:

Ndaj Ramush Haradinajt nuk do te kete aktakuze nga Gjykata Speciale, te gjitha faktet rreth luftes se jane vertetuar ai ishte i pafajshem andaj ndaj ti nuk mund te kete gjykim te trete , andaj ne kuptimi juridik dhe te konvetnave nderkombetare te shoshitura dhe provave juridike materiale ai nuk kishte shkel asnje konvente e as ate Zheneves gjate luftes.Ramushi po don zgjedhje me mire me doreheqje se me shkarkim perndryshe ate e priste mocioni i PDK me opoziten , megjithate kjo ishte rruga me e mire per te u liruar nga posti dhe per te fituar vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...