Hahn takohet me Vuçiqin për dialogun - Bota Sot
Hahn takohet me Vuçiqin për dialogun

Aktuale

Hahn takohet me Vuçiqin për dialogun

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 15:26
Johannes Hahn, Aleksandar Vuçiq

Komisionari evropian për negociatat e pranimit Johannes Hahn do të jetë në një vizitë pune në Beograd më 25 dhe 26 korrik, ku do të diskutojë me presidentin Aleksandar Vuçiq dhe kryeministren Ana Brnabiq lidhur me reformat në Serbi dhe situatën në rajon.

Sipas Tanjug,  Johannes Hahn në vizitën e tij dy-ditore në Beograd arrin të enjten, më 25 korrik, pas vizitës njëditore në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat