Glauk Kofunjca thotë se dorëheqja e Haradinaj ka qenë ambalazhim - Bota Sot
Glauk Kofunjca thotë se dorëheqja e Haradinaj ka qenë ambalazhim

Aktuale

Glauk Kofunjca thotë se dorëheqja e Haradinaj ka qenë ambalazhim

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 00:36
Glauk Kofunjca

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,Glauck Konjufca, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7.

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka folur edhe për dorëheqjen e Ramush Haradinaj nga pozita e kryeministrit të Kosovës.

Konjufca thotë se e gjitha ka qenë ambalazhim dhe se qeveria e Haradinaj edhe ashtu do rrëzohej.

“Është thënia e vjetër kur ki mundësi me i zgjedhë motivet, zgjedhe më të mirin”, ka thënë shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndërsa sa i përket Gjykatës Speciale, Konjufca ka thënë se parita e tij gjithmonë e ka kritiku dhe se ka paralajmëraur që një kohë ëpr pasojat që do vijnë nga ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...