Tahiri: Ra kambana e panikut, “lideri shpirtëror” i Vetëvendosjes, thirrje për koalicion të gjerë parazgjedhor - Bota Sot
Tahiri: Ra kambana e panikut, “lideri shpirtëror” i Vetëvendosjes, thirrje për koalicion të gjerë parazgjedhor

Aktuale

Tahiri: Ra kambana e panikut, “lideri shpirtëror” i Vetëvendosjes, thirrje për koalicion të gjerë parazgjedhor

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 20:29
Abelard Tahiri

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri përmes një statusi në llogarinë e tij Facebook, iu është kundërpërgjigjur kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ku ky i fundit sot përmes një postimi bëri thirrje për koalicion të gjerë parazgjedhor.

Tahiri shkroi se Kurti po ka frikë nga zgjedhjet, tashmë kurd PDK-ja është e fuqishme.

Tutje ai thotë se pas zgjedhjeve, Albini dhe partia e tij e thyer, do përballen me disfatën e radhës, disfatën që do t’i peshojë aq sa vlejnë e jo aq sa mund të kamuflojnë.

Ky është postimi i tij i plotë:

Para dy orësh, ra kambana e panikut. Albin Kurti dhe partia e tij e thyer kanë frikë nga zgjedhjet e veçmas nga ajo që i pret pas tyre. Këtë e konfirmoi zyrtarisht në Facebook, “lideri shpirtëror” i Vetëvendosjes së cunguar, duke bërë thirrje për një koalicion të gjerë parazgjedhor. Tashmë kur e ka të qartë se dëshpërimi që i pret pas zgjedhjeve është i pa kapërdishëm, përballë një PDK-je të fuqishme, është hedhur në aventurë për koalicione. Aventurë alla Don Kishot, me beteja, e pa beteja, me ankth e me festa, me iluzione e pa to, duke marrë vullnetin e popullit në duart e veta për të caktuar edhe numrin e deputetëve që populli medoemos duhet t’ia “prodhojë”. Pas zgjedhjeve, Albini dhe partia e tij e thyer, do përballen me disfatën e radhës, disfatën që do t’i peshojë aq sa vlejnë e jo aq sa mund të kamuflojnë. Qytetarët e Kosovës dhe nga sot zyrtarisht edhe ata individë që mund të kenë pasur dilemë, tashmë e kanë të qartë se pushteti nuk është aventurë që t’iu shërbehet atyre që s’besojnë as vetë se janë të denjë për të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...