Milaim Zeka: Pas zgjedhjeve do të shkoja në koalicion me Vetëvendosjen - Bota Sot
Milaim Zeka: Pas zgjedhjeve do të shkoja në koalicion me Vetëvendosjen

Aktuale

Milaim Zeka: Pas zgjedhjeve do të shkoja në koalicion me Vetëvendosjen

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 21:36
Milaim Zeka

Kryetari i PEK Milaim Zeka në emisionin Debat Plus në Rtv Dukagjini ka folur mbi koalicionet e mundshme para dhe pas zgjedhjeve.

Ai ka tregua se partia me të cilën do të bënte koalicion pas zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje

“Të vetmen parti që mund ta konsideroj partnere serioze pas zgjedhjeve është Lëvizja Vetëvendosje”  ka theksuar kryetari i PEK Milaim Zeka.

Zeka ka treguar se ka patur komunikim me Vetëvendosjen  në lidhje me një koalicion të mundshëm, por preferon të shkojë vetëm në zgjedhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...