Ja kush e përbëjnë kryesinë e re të LDK-së - Bota Sot
Ja kush e përbëjnë kryesinë e re të LDK-së

Aktuale

Ja kush e përbëjnë kryesinë e re të LDK-së

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 20:53
Ilustrim

Në mbledhjen e sotëm të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së është zgjedhur kryesia e re e cila do të ketë në përbërje 33 anëtarë, ku nëntë prej tyre janë gra.

Në mënyrë automatike edhe Isa Mustafa si kryetar i partisë është kryetar i kryesisë, ndërsa pjesë do të jetë edhe nënkryetari dhe sekretari i përgjithshëm.

Pjesë e kryesisë janë: Agim Veliu, Kujtim Shala, Lutfi Haziri, Vjosa Osmani, Gazmend Muhaxheri, Haki Rugova, Ismet Beqiri, Imri Ahmeti, Anton Quni, Hikmete Bajrami, Avdullah Hoti, Doruntinë Maloku, Muharrem Sfarqa, Sokol Haliti, Vlora Dumoshi, Lumi Abdixhiku, Brikenda Kryeziu, Valon Murtezi, Fadil Krasniqi, Rrezarta Krasniqi, Arban Abrashi, Mirjeta Kalludra, Besian Mustafa, Florian Dushi, Selim Kryeziu, Mybera Mustafa, Safet Kamberi, Lutfi Zharku, Lirije Kajtazi, Fidan Rekaliu dhe Naser Osmani.

Ndryshe, kryesia e kaluar e LDK-së ka pasur vetëm 23 anëtarë që do të thotë se lista është shtuar për dhjeta veta.

Nënkryetari dhe sekretari i përgjithshëm i partisë pritet të zgjidhen gjatë mbledhjeve të ardhshme të kryesisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...