Ish zyrtari i AAK-së, në listë për deputetë të Vetëvendosjes

Aktuale

Ish zyrtari i AAK-së, në listë për deputetë të Vetëvendosjes

Nga: D.RR Më: 7 shtator 2019 Në ora: 10:50
Albin Kurti dhe Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar mbrëmë listën me 110 kandidatët për deputetë të Kuvendit të Kosovësm shkruan "Bota sot".

Në listë ka shumë emra të rinjë, e disa prej tyre janë aderimet e reja që kanë ndodhur tri javët e fundit në partinë e Kurtit.

Në listë me numrin 101 është edhe Fatmir Humolli, i cili ishte kandidat për kryetar të Podujevës nga radhët e AAK-së, por që u tërhoq nga kjo parti për shkak të politikave të Haradinajt./Botasot

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat