Sa i zoti: Hashim Thaçi, prej Japonisë, përkrahë Kosovën

Aktuale

Sa i zoti: Hashim Thaçi, prej Japonisë, përkrahë Kosovën

Nga: V.R Më: 10 shtator 2019 Në ora: 19:00
Hashim Thaçi

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, gjindet me një vizitë pune në Japoni. Por kjo nuk e ka penguar që t’i gjindet afër shtetit të Kosovës, i cili nëpërmjet një postimi në Facebook, e ka shpreh mbështetjen pë Kosovën e cila sonte zhvillon ndeshjen futbollistike me Anglinë.

“Kosova e vogël dhe Anglia e madhe sot ndjehen krenare me kombëtaren tonë”, shkruan Thaçi.

Postimi plotë:

Kosova e vogël dhe Anglia e madhe sot ndjehen krenare me kombëtaren tonë. Përtej dëshirës së dyanshme për të fituar, Anglia ndjehet krenare që na ka ndihmuar të rritemi, të forcohemi dhe të përfaqësohemi deri në këtë nivel, saqë sot të konsiderohemi kombëtare e denjë për t’i sfiduar në fushën e gjelbër.

Sa herë që djemtë tanë luajnë, Kosovën gjithmonë e bëjnë krenare! HTH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat