Sherifi: Nisma shumë kohë para taksës mbrojti sovranitetin e Kosovës - Bota Sot
Sherifi: Nisma shumë kohë para taksës mbrojti sovranitetin e Kosovës

Aktuale

Sherifi: Nisma shumë kohë para taksës mbrojti sovranitetin e Kosovës

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 22:09
Billall Sherifi

Kandidati për deputet nga koalicioni NISMA/AKR/PD, Billall Sherifi, ka thënë se NISMA ka mbrojtur sovranitetin e shtetit shumë kohë para se të vendosej taksa ndaj produkteve serbe.

Sherifi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ministri Endrit Shala i cili ven nga NISMA ka marrë vendim që produktet që nuk kanë mbishkrimin Republika e Kosovës nuk mund të hyjnë në Kosovë.

“Pra sovraniteti dhe integriteti i Kosovës është mbrojtur kur është ndërmarrë ky veprim nga ministra Shala”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...