Deklasohet keq Hisen Berisha, ja sa vota mori në Komunën e Gjakovës - Bota Sot
Deklasohet keq Hisen Berisha, ja sa vota mori në Komunën e Gjakovës

Aktuale

Deklasohet keq Hisen Berisha, ja sa vota mori në Komunën e Gjakovës

Nga: N.H Më: 9 tetor 2019 Në ora: 18:47
Hisen Berisha dhe Kadri Veseli

Numërimi i gjitha votave në Kosovë nga zgjedhjet e 6 tetorit kanë përfunduar gjatë ditës së djeshme.

“Bota sot” ka mësuar 5 kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) të cilët kanë marrë më së shumti vota në komunën e Gjakovës.

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në këtë komunë ka marrë 3300, pas tij është Hajdar Beqa me 1723, Butrint Batalli me 930 vota, Hisen Berisha me 734 dhe Gentiana Beqa me 560 vota.

Ish-komandanti i Kosharës ka dështuar në zgjedhjet parlamentare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat