Pamje që ua këput shpirtin: Momenti kur ushtari i UÇK-së e takon të birin për herë të parë pas luftës - Bota Sot
Pamje që ua këput shpirtin: Momenti kur ushtari i UÇK-së e takon të birin për herë të parë pas luftës

Aktuale

Pamje që ua këput shpirtin: Momenti kur ushtari i UÇK-së e takon të birin për herë të parë pas luftës

Nga: N.Sh Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 13:19
Ushtari i UÇK-së

Emocione pa fund do ju ngjallë kjo video e publikuar nga Esat Shala, një arkivist i njohur i pamjeve nga lufta në Kosovë, shkruan gazeta "Bota sot".

Në këtë video shihet një moment tejet emocional, kur një ushtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përqafon të birin e tij për herë të parë pas përfundimit të luftës së fundit në Kosovë.

Pamje dhe momente të tilla kemi pa mjaftë shumë, sidomos për luftën e Kosovës.

Padyshim që momente shumë emocionuese, por që tregojnë qartë se çfarë përjetuan shqiptarët në kohën kur ishim të okupuar nga Serbia.

Edhe Shala këtë video e përshkruan me një mënyrë të veçantë.

“Ky është gëzimi i ushtarit të UÇK-së kur e takon fëmiun i tijë për herë të parë pasë përfundimit të luftës”, shkruan Shala në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat