Bëhet i gjallë Vuçiq nga spitali ushtarak, flet pas problemeve me zemër - Bota Sot
Bëhet i gjallë Vuçiq nga spitali ushtarak, flet pas problemeve me zemër

Aktuale

Bëhet i gjallë Vuçiq nga spitali ushtarak, flet pas problemeve me zemër

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 19:19
Aleksandër Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në orët e vona të së premtes është shtruar në spitalin ushtarak në Beograd pas disa problemeve kardiake.

Në mesditën e sotme ka folur këshilltarja e tij, duke treguar që gjendja e Vucic është stabile, dhe se do të mbahet në spital për kujdes shtesë.

E pas gjithë kësaj situate është lajmëruar vetë Vuçiq, duke thënë se është shëndosh e mirë e që nga e hëna do të kthehet në punë.

“Faleminderit mjekëve dhe stafit të Spitalit Ushtarak. Faleminderit për të gjithë ata që u kujdesën. Do të jem në punë me orar të plotë duke filluar nga e hëna”, ka thënë Vucic në isntagram.

Gjatë ditës lidhur me rastin e shtrimit në spital të Vucicit, kishte folur edhe Aleksander Vulin, i cili kishte thënë se një gjë e tillë i ka ndodhur për shkak të volumit të madh të punëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat