​Ambasada e ShBA-së: Le t’i vendosim jetët e njerëzve në rend të parë - Bota Sot
​Ambasada e ShBA-së: Le t’i vendosim jetët e njerëzve në rend të parë

Aktuale

​Ambasada e ShBA-së: Le t’i vendosim jetët e njerëzve në rend të parë

Më: 18 maj 2020 Në ora: 15:48
Ambasada e ShBA-ve në Kosovë

Ambasada e ShBA-ve në Kosovë, nëpërmjet një deklarate për media ka thënë se SHBA-të kanë inkurajuar dhe vazhdojnë të mbështesin bashkëpunimin rajonal në mbështetje të mirëqenies së qytetarëve - përfshirë këtu luftën kundër pandemisë COVID-19.

“Ne i ftojmë të gjitha palët që të shmangin retorikën e politizuar dhe të bashkohen rreth zgjidhjeve praktike për të lehtësuar lirinë e lëvizjes së furnizimeve mjekësore dhe mundësohet personelit t’i monitoroj komunitetet e prekura. Le t’i vendosim jetët e njerëzve në rend të parë”, thuhet në deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat