Valbon Krasniqi për herë të parë zbulon arsyen pse nuk u bë ministër i Shëndetësisë - Bota Sot
Valbon Krasniqi për herë të parë zbulon arsyen pse nuk u bë ministër i Shëndetësisë

Aktuale

Valbon Krasniqi për herë të parë zbulon arsyen pse nuk u bë ministër i Shëndetësisë

Më: 15 qershor 2020 Në ora: 21:36
Valbon Krasniqi

Krasniqi ka zbuluar arsyen pse nuk u bë ministër i Shëndetësisë në Qeverinë Hoti.

Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë se rritja e fundit e rasteve me COVID-19 është rezultat i veprimeve tona dhe zbutja e masave për fazën e tretë.

“Mbase një relaksim i përshpejtuar dhe ndoshta një eufori e qytetarëve. Ne e kuptojmë se ishim të mbyllur për tre muaj, por megjithatë rekomandimet që janë dhënë nga institucionet përkatëse ministria e Shëndetësisë, Instituti i Shëndetit Publik dhe ne si klinicist po e shohim se nuk u respektuan kohen e fundit”, ka thënë Krasniqi duke shtuar se është e obligueshme që të barten mjetet mbrojtëse dhe distanca e nevojshme.

Infektologu Krasniqi ka zbuluar arsyen pse nuk u bë ministër i Shëndetësisë në Qeverinë Hoti, dikur u përmend si emër i mundshëm por u zgjodh dikush tjetër, pse ndodhi kjo?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat