Gazetari i kërkon ministrit Zemaj që ta shikojë në sy dhe t'i tregojë se a e ka virusin, kjo është përgjigja e tij - Bota Sot
Gazetari i kërkon ministrit Zemaj që ta shikojë në sy dhe t'i tregojë se a e ka virusin, kjo është përgjigja e tij

Aktuale

Gazetari i kërkon ministrit Zemaj që ta shikojë në sy dhe t'i tregojë se a e ka virusin, kjo është përgjigja e tij

Nga: G.B Më: 11 gusht 2020 Në ora: 10:40
Armend Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një nga seancat e Kuvendit të Kosovës, kishte deklaruar se deputetët e VV-së duhet të shkojnë të testohen, pasi në sy u vërehet se janë të infektuar me koronavirus.

E kjo deklaratë e tij bëri bujë, derisa ministri u kritikua për atë që tha, përcjell Bota sot.

E mbrëmë, në emisionin Prime Time në Kanal10, gazetari Xhemajl Rexha i kërkoi ministrit që ta shikojë në sy dhe t’i tregojë se a e ka virusin apo jo.

“Po i heq syzet zotëri Zemaj dhe nëse mundeni me më këqyr drejt në sy, a ta merr mendja që e kam pasur Covidin, a e kam kaluar këtyre ditëve ose a e kam”, i tha Rexha.

“Ty a”, tha Zemaj duke qeshur.

“Po. A po më shikoni drejt në sy se unë pa syze nuk shoh mirë”, ia ktheu gazetari.

Ndërsa Zemaj i tha se pasi është në kanalin 10, do të presë pas orës 10 dhe t’ju tregoj ty edhe 10 kolegëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat