​Zemaj ofron mbështetje për komunitetin egjiptas në kohë pandemie - Bota Sot
​Zemaj ofron mbështetje për komunitetin egjiptas në kohë pandemie

Aktuale

​Zemaj ofron mbështetje për komunitetin egjiptas në kohë pandemie

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 12:42
Foto nga takimi

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar sot përfaqësuesit e komunitetit egjiptas, të cilëve u ka ofruar mbështetjen e tij për menaxhimin e pandemisë.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se edhe në të ardhmen, një pjesë e donacioneve që vijnë nga shtetet mike do të shpërndahen në pjesët e Kosovës ku jetojnë egjipasit dhe komunitetet e tjera.

“Gjithashtu, ditët në vijim do të bëj një vizitë, për të parë nga afër vështirësitë me të cilat përballet komuniteti egjipta”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat