Hoti uron të rinjtë në ditën e tyre

Aktuale

Hoti uron të rinjtë në ditën e tyre

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 11:11
Avdullah Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në Ditën e të Rinjve, falënderoi për kontributin e tyre në ballafaqim me COVID-19 të gjithë të rinjtë e Kosovës.

Ai tha se sot jemi të obliguar që të jemi të bashkuar në thirrjen për kujdes të shtuar dhe respektim të masave.

“Të dashur të rinj, urime dita e juaj! Sot bëhen 21 vite prej kur 12 Gushti shënohet si Dita e Ndërkombëtare e Rinisë. Qeveria e Republikës së Kosovës u është mirënjohëse të gjithë të rinjve për kontributin e jashtëzakonshëm që po e japin në ballafaqim me #COVID19. Në vend të takimeve dhe diskutimeve në aktivitete, ne sot obligohemi të jemi të bashkuar në thirrjen tonë për kujdes të shtuar dhe respektim të masave”, shkroi Hoti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat