Zemaj del në shesh dhe u shpërndan qytetarëve maska

Aktuale

Zemaj del në shesh dhe u shpërndan qytetarëve maska

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 11:56
Armend Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj gjatë ditës së sotme ka shpërndarë maska për qytetarët në sheshet e Prishtinës.

Ky aktivitet u bë në kuadër të lansimit të fushatës “Së bashku kundër COVID-19”.

Kjo fushatë është lansuar në kuadër të aktiviteteve që janë organizuar nga MKRS-ja, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Rinisë.

Aty ka marrë pjesë edhe Ministrja e Kultirës, Vlora Dumoshi.

Postimi i plotë:

Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, së bashku me Ministrën e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, përfaqësuesin e Kuvendit të të rinjve të Kosovës, Kastriot Luma, Drejtorin e organizatës Let's Do It Kosova, Luan Hasanaj dhe të rinjë vullnetarë nga kjo organizatë në mënyrë simbolike bëmë shpërndarjën e maskave dhe broshurave informative për qytetarët tanë.

#QeveriaHoti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat