A do ta votojnë LDK, PDK e Nisma Ramush Haradinajn për president, ja çfarë thotë Baton Haxhiu

Aktuale

A do ta votojnë LDK, PDK e Nisma Ramush Haradinajn për president, ja çfarë thotë Baton Haxhiu

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 21:54
Baton Haxhiu

Gazetari Baton Haxhiu shprehet i bindur që Ramush Haradinaj nuk do të marrë votat e PDK’së, LDK’së e Nismës për tu zgjedhur president.

Sipas tij, këto tri subjekte politike i kadhë dhënë në të kaluarën të parit të AAK’së postin e kryeministrit, dhe nuk do të veprojnë sërish njësoj.

Reshje bore në zona të larta malore? Ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

“PDK, LDK dhe NISMA përveç VV’së e kanë përfunduar të mirën dhe borxhin ndaj Ramush Haradinajt. Të dyjat ia kanë dhënë kryeministrin me një përqindje të paktë të votave. S’janë borxhlinj ndaj Haradinajt”, tha Haxhiu.

“Unë nuk besoj që këto të trija do t’ia japin votën Ramush Haradinajt”, theksoi ai.

Haxhiu mendon se nëse fitojnë zgjedhjet, qeveria e re do të mund të krijohej në mes të VV’së dhe AAK’së.

“Unë më shumë besoj që Vetëvendosja dhe AAK do të jenë partnerë të ardhshëm në qeverisje, gati të sigurt pa marrë parasysh se sharjet janë publike. Dy figura siç janë Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj janë të paparashikueshëm në pragmatizëm dhe unë e besoj se këto të dyja mund të bëjnë qeverinë nëse fitojnë”, tha Haxhiu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat