Ish-agjenti i SHIK-ut e pyet Florim Ejupin: Kush ishin atentatorët që u nisën nga pompa e benzinës në Sekiraq për të vrarë Agim Veliun?

Aktuale

Ish-agjenti i SHIK-ut e pyet Florim Ejupin: Kush ishin atentatorët që u nisën nga pompa e benzinës në Sekiraq për të vrarë Agim Veliun?

Nga: N.Sh Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 14:47
Florim Ejupi dhe Agim Veliu

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, i ka drejtuar disa pyetje për Florim Ejupin, që sipas Miftarit këto pyetje kanë munguar të ia bëjnë në një emision televiziv që Ejupi ishte në linjë direkte javën e kaluar.

Miftari përmes një postimi në Facebook, e ka pyetur Ejupin për rolin e SHIK-ut.

Ai e ka pyetur edhe për atentatorët që ishin në një magazinë të një pompe të benzinës në fshatin Sekiraq të Poduejvës, ku sipas Miftari ishin nisur pastaj për të vrarë Ejup Visokën dhe Agim Velin.

Miftari në shkrimin e tij, ka publikuar detaje edhe për arrestimin e tij, pasi më parë e kanë përcjellur gruan e Ejupin që kishte shkuar në Durrës.

Gjithashtu Miftari e pyet për biznesmenin nga Kosova që kishte paguar 500.000 nëse Prokuroria shqiptare e lejojnë të ikin nga Shqipëria.

Lexojeni shkrimin e Naim Miftarit:

Pyetjet e munguara në TVD për Florim së pari roli i SHIK-ut (drejtorit dhe shefit te Shik-ut) në krijimin e këtij grupit pastaj kush frekuentonte në një magazinë të një pompe karburanti në Sekiraq të Podujevës pas luftës nga ku ishin nisur atentatorët ta vrisnin Ejup Visoken, Agim Veliun...pastaj roli i restorant Thanës afër Klinës për dhjetëra vrasje në Dukagjin dhe Drenicë.

Pastaj posa F_E ishte përshëndetur nga gruaja e tij (të cilës ju kishte përgjuar telefoni) e cila ishte percjellur fshehtas nga Kosova deri në Durrës (ishte ardhë me Autobus) ishte përcjell nga hetues Amerikan pas gjysmë ore ishte arrestuar nga njësiti special RENEA_Shqiptare.

Kush ishte një biznesmen nga Kosova ju kishte premtuar 500.000 euro nëse prokuroria Shqiptare e lan të ik nga Shqipëria që të mos i dorëzohet policisë të Kosovës!

Si merrnin para në një agjenci turistike në Sheshin nëna Terezë...si jepke instruksione Flori me telefon A_ S edhe dy personave tjerë ..si ti ndanin paret e "KAQKETES" pse e shau njëherë me nënë A_ S kur nuk kishin ardhur parat ...e qindra gjëra tjera pasi bota është shumë shumë e vogël !

Ju dëshiroj një javë të mbar prokurorëve të Hashimit, Kadris dhe Bujarit e Isës dhe analistëve, gazetarëve dhe ekspertëve të sigurisë në Kosovë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat