Paralajmërimi i Zogajt, ja çfarë do të ndodhë nëse LDK, PDK dhe të tjerat nuk kalojnë në opozitë

Aktuale

Paralajmërimi i Zogajt, ja çfarë do të ndodhë nëse LDK, PDK dhe të tjerat nuk kalojnë në opozitë

Nga: G.B Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 16:48
Petrit Zogaj

Petrit Zogaj ka komentuar situatën politike në vend.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se nëse PDK dhe të tjerat nuk kalojnë në opozitë dhe nuk marrin iniciativa radikale transformuese, do të delegjitimohen sikur partia komuniste dhe elita komuniste në fund të 80-ave në Kosovë, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se kjo s’ka lidhje se si do të qeverisë VV-ja, pasi qeverisja do të jetë me 1 milion probleme tjera.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Nëse LDK, PDK dhe të tjerat nuk kalojnë në opozitë dhe nuk marrin iniciativa radikale transformuese, kanë me u delegjitimu sikur partia komuniste dhe elita komuniste në fund të 80-ave në Kosovë. E kjo s’ka lidhje se si do të qeverisë LV, e që padyshim që qeverisja e tyre do të jetë me 1 milion probleme tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat