Dhjetëra të rinj në Prizren i bashkohen AAK-së

Aktuale

Dhjetëra të rinj në Prizren i bashkohen AAK-së

Më: 16 janar 2021 Në ora: 14:15
AAK

Përmes një komunikate për medie Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Prizren, ka njoftuar se AAK-së i janë bashkuar dhjetëra të rinj të kësaj komune.

“Me një entuziazëm të paparë ata u dhanë mbështetje 5 kandidatëve nga Prizreni të cilët sot kanë filluar garën për deputetë të cilës i prinë Lideri Ramush Haradinaj, i nominuar për president të Vendit!”.

“Të pranishëm në këtë ngjarje pos Kryetarit të Degës, z.Lulzim Kabashit, ishte edhe Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit dhe Nënkryetar i AAK-së, z.Muharrem Nitaj i cili nga nderoi me prezencën e tij!”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Dhjetëra të rinjë nga Prizreni, sot na janë bashkuar në rrugëtimin tonë për ndryshimin e sigurtë dhe e kemi krijuar nëndegën e AAK-së në lagjen “2 Korriku”, me kryetar z.Hamit Alemdar. Me një entuziazëm të paparë ata u dhanë mbështetje 5 kandidatëve nga Prizreni të cilët sot kanë filluar garën për deputetë të cilës i prinë Lideri Ramush Haradinaj, i nominuar për president të Vendit!
Kjo është një frymë e re e Aleancës në Prizren!

 

Të pranishëm në këtë ngjarje pos Kryetarit të Degës, z.Lulzim Kabashit, ishte edhe Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit dhe Nënkryetar i AAK-së, z.Muharrem Nitaj i cili nga nderoi me prezencën e tij!
Na priftë e mbara të gjithëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat