Lista e plotë e AAK’së

Aktuale

Lista e plotë e AAK’së

Më: 16 janar 2021 Në ora: 20:44
Foto ilustrim

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ),.

Kësaj liste i prin kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Koovës (AAK), Ramush Haradinaj.

Pas tij pasojnë edhe zëvendëskryeministri në detyrë, Besnik Tahiri me numër pesë, deputetin Bekë Berisha me numër tre, si dhe kryesuesen e Grupit Parlamentar të AAK’së, Albena Reshitaj.

Habia e kësaj liste është vendosja e Ministrit të Drejtësisë në detyrë, Selim Selimit, në vendin e 100’të.

Lista e plotë e AAK’së:

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat