Foto-dëshmi, reagon Zyberaj: PZAP po legjitimon vjedhjen e votës, shpresa mbetet tek Prokuroria

Aktuale

Foto-dëshmi, reagon Zyberaj: PZAP po legjitimon vjedhjen e votës, shpresa mbetet tek Prokuroria

Nga: N.Sh. Më: 8 mars 2021 Në ora: 10:52
Jetlir Zyberaj

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka refuzuar ankesën e kandidatit për deputet nga AKR-ja, Jetlir Zyberaj që ka konkurruar në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Refuzohet i pabazuar apeli Amr 766/2021 I datës 05.03.2021 i ushtruar nga Jetlir Zyberaj, kandidat për deputet nfga suvjekti politik Lidhja Demokratike e Kosovës, i paraqitur kundër vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ), nr, 860/2021 të datës 04.03.2021 me të cilën ka kërkuar rinumërim të votave në vendvotimet 2007A/05R, 0604C/05D, 0401D/01D”, shkruan PZAP në vendimin e tyre.

Ndësa, i menjëhershëm ishte reagimi i Zyberajt i cili thotë se tash ngelet vetëm Prokuroria.

“Këtu, tash shpresa ngelet vetëm tek prokuroria.

PZAP-it nuk i bën përshtypje fare deklarata e personit (personave) që vota nuk u figuron në formular.

Ky është skandal. PZAP po legjitimon vjedhjen e votës”, shkruan Zyberaj në Facebook, përcjell gazeta “Bota sot”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat