Profil/ Kush është deputetja Adelina Grainca që braktisi PDK-në për Vetëvendosjen

Aktuale

Profil/ Kush është deputetja Adelina Grainca që braktisi PDK-në për Vetëvendosjen

Nga: D.RR Më: 5 prill 2021 Në ora: 20:58
Adelina Grainca dhe Albin Kurti

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adelina Grainca, ishte befasia e së dieles, kur braktisi grupin parlamentar të PDK-së, për t'iu bashkuar atij të VV-së, shkruan "Bota sot".

Grainca është deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës.

Ajo ka lindur më 19 gusht të vitit 1997 (23 vjeç) dhe është nga Ferizaj.

Grainca ka përfunduar studimet për politika publike.

Ndërsa tash, ajo është në përfundim të studimeve Master në Universitetin Amerikan në Kosovë./Botasot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat