Lajmërohet kryetari i Prishtinës: Jo që kemi mbuluar, por kemi shpluar kalldërmen

Aktuale

Lajmërohet kryetari i Prishtinës: Jo që kemi mbuluar, por kemi shpluar kalldërmen

Më: 20 prill 2021 Në ora: 20:25
Shpend Ahmeti

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” ka bërë të ditur se kalldërmeni ishte i mbuluar prej vitesh me asfalt.

Por, sipas Ahmetit, me insistimin e komunës është ndërruar projekti për të kthyer atë.

“Pash disa statuse që insistojnë që kemi mbuluat një pjesë me asfalt.  Në fakt ka qenë asfalt qe plotë vite.  Kur e kanë gryer për asfaltim e kemi parë që ka kalldërm përfundi.  Kemi insistuar dhe kemi ndërruar projektin për ta kthyer kalldërmen.

Pra jo që kemi mbuluar, por kemi shpluar kalldërmen”, thuhet në njoftim.

 

Pash disa statuse që insistojnë që kemi mbuluat një pjesë me asfalt. Në fakt ka qenë asfalt qe plotë vite. Kur e kanë...

Posted by Shpend A. Ahmeti on E martë, 20 April 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat