Edhe Blerim Latifi paska qenë në UÇK

Aktuale

Edhe Blerim Latifi paska qenë në UÇK

Më: 16 maj 2021 Në ora: 11:07
Blerim Latifi

Filozofi Blerim Latifi njihet për diskursin e tij të ashpër karshi pushtetit.

Por njihet edhe për kritikat e tij karshi fesë dhe çështjeve të tjera sociale.

Por a e keni ditur që ai ka qenë edhe pjesë e UCK-së?

Është vet Latifi që ka publikuar një foto të tij gjatë kohës së luftës së fundit në Kosovë, për gjatë vitit 1999.

“A po e njihni kët' militant me kët' shikim të rrezikshëm?” – shkruan Latifi.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat