Video e rrallë: Adnan Merovci kujton takimin e Presidentit Rugova me Nekibe Kelmendin, pak pasi asaj ia kishin vrarë bashkëshortin dhe dy djemtë - Bota Sot
Video e rrallë: Adnan Merovci kujton takimin e Presidentit Rugova me Nekibe Kelmendin, pak pasi asaj ia kishin vrarë bashkëshortin dhe dy djemtë

Aktuale

Video e rrallë: Adnan Merovci kujton takimin e Presidentit Rugova me Nekibe Kelmendin, pak pasi asaj ia kishin vrarë bashkëshortin dhe dy djemtë

Nga: N.A Më: 19 qershor 2018 Në ora: 15:11
Ibrahim Rrugova dhe Adnan Merovci

Njëri prej bashkëpunëtorve më të ngushtë të presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci me rastin e përvjetorit të vdekjes së ish- deputetes së LDK-së ,Nekibe Kelmendi, ka publikuar në facebook një video ku shihen se gjatë kthimit në Kosovë në kufirin e Bllaces kur presidenti Rrugova e kishte kuptuar se pritje ka dalë edhe zonja Nebike Kelmendi.

Tutje në video shihet se si presidenti Rugova kishte kërkuar që të zbrisnin nga vetura dhe duke ecur në këmbë ti afrohet asaj për ta ngushëlluar, për rrëmbimin e dy djemve dhe bashkëshortit të saj.

Më poshtë mund ta lexoni statusin e plotë:

Në vend të përkujtimit të një shqiptareje të madhe!
Gjatë kthimit në Kosovë, në kufirin e Bllacës, kur Presidenti RUGOVA kuptoi se në pritje ka dalë edhe zonja e madhe Nekibe KELMENDI, menjëher kërkoj nga unë që të zbresim nga vetura dhe që duke hecur në këmbë ti afrohej asaj për ta përshëndetur dhe për ta ngushlluar! ...

Në vend të përkujtimit të një shqiptareje të madhe!
Gjatë kthimit në Kosovë, në kufirin e Bllacës, kur Presidenti RUGOVA kuptoi se në pritje ka dalë edhe zonja e madhe Nekibe KELMENDI, menjëher kërkoj nga unë që të zbresim nga vetura dhe që duke hecur në këmbë ti afrohej asaj për ta përshëndetur dhe për ta ngushlluar! 
Asaj para 3 muajsh serbët ja kishin rrëmbye në shtëpi bashkëshortin, veprimtarin e madh z. Bajram KELMENDI dhe të dy djemët, Kastriotin dhe Kushtrimin për ti vrarë të nesërmen!
Nga sekonda e 30 e këtij video materjali, unë i them znj. Nekibe: “Për Ty u ndalëm”!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera