Lansohet programi për financimin e sektorit privat - Bota Sot
Lansohet programi për financimin e sektorit privat

Aktuale

Lansohet programi për financimin e sektorit privat

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 07:32
Prishtinë

Ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj dhe kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, marrin pjesë në “Lansimi i Programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up”.

Kjo ngjarje organizohet nga Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë dhe ka për qëllim promovimin e "Programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare “Start-up”.

Programi është mbështetje e drejtpërdrejtë financiare për sektorin privat dhe të rinjtë dhe ka për qëllim përkrahjen e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në funksion të fuqizimit ekonomik dhe krijimit të vendeve të reja të punës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera