Abazi numëron arsyet pse duhet protestuar më 29 shtator - Bota Sot
Abazi numëron arsyet pse duhet protestuar më 29 shtator

Aktuale

Abazi numëron arsyet pse duhet protestuar më 29 shtator

Nga: A.Zh Më: 19 shtator 2018 Në ora: 07:57
Haki Abazi

Analisti politik Haki Abazi ka thënë se mbështet protestën e Lëvizjes Vetëvendosje, që do të mbahet më 29 qershor, nga ora 14:00.

Përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka treguar edhe arsyet se pse duhet protestuar, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë i Abazit:

Unë jam me protestën e 29 Shtatorit, sepse:

(Të lutem bëje status dhe shpërndaje)

Unë jam kundër kapjes së shtetit

Unë jam kundër zhbërjes se shtetit

Unë jam kundër lojës me veteranët

Unë jam kundër krimit

Unë jam kundër korrupcionit

Unë jam kundër papunsisë

Unë jam kundër verërave të shtrenjta 

Unë jam për shtetin e zhvilluar- drejtësi e arsim 

Une jam për pavaresine dhe integritetin territorial të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera