Haradinaj: Me vdekjen e Arapit ka humbur shumë letërsia shqiptare - Bota Sot
Haradinaj: Me vdekjen e Arapit ka humbur shumë letërsia shqiptare

Aktuale

Haradinaj: Me vdekjen e Arapit ka humbur shumë letërsia shqiptare

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 17:11
Fatos Arapi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dërguar telegram ngushëllimi familjes së shkrimtarit Fatos Arapi, i cili ka ndërruar jetë sot.

Haradinaj ka thënë se letërsia shqiptare ka humbur një kolos të plejadës së shkrimtarëve të rrallë.

Postimi i Haradinajt:

Kultura, bota intelektuale dhe letërsia shqiptare kanë humbur një kolos të plejadës së shkrimtarëve të rrallë. Fatos Arapi, krijuesi shumëdimensional, përpos që pasuroi fondin e letërsisë sonë me vepra të pavdekshme, përçoi vlerat letrare të botës shqiptare përtej kufijve kombëtar. Ngushëllime familjes, komunitetit të shkrimtarëve, miqve dhe lexuesve të shumtë!

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera