Haradinaj shuan shpresat: Ka ende punë për liberalizimin e vizave - Bota Sot
Haradinaj shuan shpresat: Ka ende punë për liberalizimin e vizave

Aktuale

Haradinaj shuan shpresat: Ka ende punë për liberalizimin e vizave

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 16:47
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së qeverisë, ka folur edhe për korrigjimin kufijve.

Haradinaj ka përmendur termin “Zajednicë”, duke folur për idenë e korrigjimit të kufijve.

Ai ka ripërsëritur deklaratat e tij se një ide e tillë ka vdekur, dhe se nuk ka kthim prapa.

Haradinaj ka thënë se Serbia i ka shfrytëzuar instrumentet e veta për ta bërë të duket se edhe njohja në shkëmbim të territoreve do të ishte pozitive.

Haradinaj ka thënë se ka ende punë për liberalizimin e vizave. Ai ka shtuar se Kosova ka krijuar disa kontakte me Qeveritë e vendeve të BE-së për futjen në agjendë të kësaj çështjeje.

Ai ka thënë se kjo çështje është politizuar, mirëpo sipas tij, në prag të vendimit dramatizohen gjërat. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera