Mustafa: Institucionet duhet të japin dorëheqje dhe të shpërndahen - Bota Sot
Mustafa: Institucionet duhet të japin dorëheqje dhe të shpërndahen

Aktuale

Mustafa: Institucionet duhet të japin dorëheqje dhe të shpërndahen

Nga: N.A Më: 29 nëntor 2018 Në ora: 12:40
Ish kryeministri i Kosovës, njëherit kryetari i LDK-së Isa Mustafa

Ish kryeministri i Kosovës, njëherit kryetari i LDK-së Isa Mustafa përmes një postimi në facebook ka thënë se është i mendimit se institucionet e vendit nuk po sillen me përgjegjësi ndaj gjendjes së krijuar në veri të vendit, dhe për këtë këto institucione duhet të japin dorëheqje dhe të shpërndahen.

“Sjellja, veprimet dhe mosveprimet e Qeverisë dhe të Kuvendit, pa marrë parasysh se çfarë deklaron Kryetari i Kuvendit, Kryeministri dhe disa ministra, po bëhen pjesë e projektit të ndarjes së veriut të Kosovës. Po shihet qartë se Presidenti nuk është vetëm në idenë e tij për korrigjim të kufijve”, ka shkruar Mustafa, në një reagim të publikuar në rrjetin social Facebook.

Ai tutje ka thënë se është e papranueshme që për efekte populliste e të fushatës të rrezikohet integriteti territorial dhe ushtrimi i pushtetit në terë territorin e vendit.

“Institucionet e tilla të papërgjegjshme duhet të japin dorëheqje dhe të shpërndahen”, përfundoi Mustafa. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...