Ferri ka rënë mbi Brazil

Amerika

Ferri ka rënë mbi Brazil

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 07:39
Ilustrim

Të ecësh në mes të ditës dhe çdo gjë të jetë errësirë sikur të jetë mesi i natës. Kjo është ndjesia apokaliptike që ka krijuar tymi i pyjeve të Amazonës në Brazil.

Pamja prej mesnate u krijua nga një erë e ftohtë që erdhi nga lindja e San Paolos, e cila mori me vete edhe tymin e pyllit të Amazonës që po digjet.

Errësira e frikshme zgjati plot një orë para se të largohej. Dhe sikur të mos mjaftonte kjo, disa banorë mblodhën ujin e shiut, i cili ishte sterrë i zi nga bloza.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat