Sulm me armë në SHBA, mbetet e vdekur një 8 vjeçare - Bota Sot
Sulm me armë në SHBA, mbetet e vdekur një 8 vjeçare

Amerika

Sulm me armë në SHBA, mbetet e vdekur një 8 vjeçare

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 21:40
Foto

Një vajzë 8 vjeçe është vrarë dhe tre persona të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në St. Louis, Missouri. Ngjarja ndodhi pak metra larg vendit ku po zhvillohej një ndeshje futbolli në shkollën e mesme Soldan.

Dy djem adoleshentë dhe një grua mbetën të plagosur nga plumbat, ndërkohë që policia nuk ka dhënë ende një version për ngjarjen apo për autorin e dyshuar.

Sa i përket viktimës, autoritetet kanë deklaruar se ajo ishte e shoqëruar nga familjarët kur nisën të shtënat.

Që prej muajit prill ka arritur në 12 numri i fëmijëve apo adoleshentëve që kanë ndërruar jetë në Missouri, si pasojë e të shtënave me armë. Kjo situatë ka ngritur shqetësim të madh te autoritetet dhe te banorët.

Missouri ndodhet qendër të SHBA-së dhe ka një popullsi totale prej 6 milionë banorësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat