Rrufeja plagos 6 persona në një fushë golfi - Bota Sot
Rrufeja plagos 6 persona në një fushë golfi

Amerika

Rrufeja plagos 6 persona në një fushë golfi

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 17:35
Foto

Për pak sa nuk ndodhi tragjedia në turneun e tenisit qe po mbahet në Atalanta të Shteteve të Bashkuara.

Gjatë zhvillimit të xhiros të tretë të eventit, një rrufe goditi një pemë që ishte pranë fushës së golfit ku ndodheshin shume garues por edhe kureshtarë.

Goditja e rrufesë në pemë shkaktoi plagosjen e 6 shikuesve të evenimentit që ndodheshin në atë pjesë të fushës së golfit në atë moment. Për fat te mirë asnjë prej personave të përfshirë në këtë incident nuk është në rrezik për jetën dhe gjendja e tyre po monitorohet në spital.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...