Presindenti Bolsonaro takohet me përkrahësit mes rritjes së virusit - Bota Sot
Presindenti Bolsonaro takohet me përkrahësit mes rritjes së virusit

Amerika

Presindenti Bolsonaro takohet me përkrahësit mes rritjes së virusit

Më: 25 maj 2020 Në ora: 00:04
Jair Bolsonaro

Presidenti Jair Bolsonaro doli në rrugë të dielën për një tubim me përkrahësit e tij, duke mbajtur maskën e fytyrës dhe duke thyer masat e distancimit shoqëror edhe kur rastet e koronavirusit u rritën në Brazil, raporton France24.

Presidenti i ekstremit të djathtë mbërriti në mitingun para pallatit presidencial në Brasilia në një maskë të bardhë kirurgjikale, por shpejt e hoqi atë për të përshëndetur turmën brohoritëse, për të shtrënguar duart dhe për të përqafuar mbështetësit, në një moment madje ngriti një djalë të ri mbi supet.

Tubimi erdhi ndërsa Brazili u shfaq si një pikë e re e pandeminë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat