Kalon mbi shtatë milionë numri i të infektuarve me COVID-19 në SHBA

Amerika

Kalon mbi shtatë milionë numri i të infektuarve me COVID-19 në SHBA

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 23:40
SHBA

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot ka kaluar mbi shtatë milionë numri i të infektuarve nga koronavirusi.

Janë shtatë milionë e pesë mijë e 746 veta të infektuar nga COVID-19, ndërkaq atje si pasojë e këtij virusi kanë ndërruar jetë 203 mijë e 240 veta, raporton CNN.

Janë vetëm tre shtetet të tjera pas SHBA-së, kanë raportuar mbi një milionë raste me virusin korona.

India ka 5.8 milionë të infektuar, Brazili 4.6 dhe Rusia 1.1 milion.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat