Tre Këshilltarët nga Amerika thonë se trajtimi i Covid-19 nga Trump e dënoi rizgjedhjen e tij

Amerika

Tre Këshilltarët nga Amerika thonë se trajtimi i Covid-19 nga Trump e dënoi rizgjedhjen e tij

Nga: M.H Më: 7 nëntor 2020 Në ora: 19:17
Donald Trump

Tre këshilltarë të Presidentit thanë se trajtimi i Trumpit për pandeminë e koronavirusit ishte një faktor masiv në humbjen e tij në zgjedhje. Një këshilltar i vjetër tha se qëndrimi përçmues dhe dezinformimi i Trump në lidhje me virusin tjetërsoi votuesit e moshuar që refuzuan performancën e Presidentit në Covid-19.

Këshilltari tjetër tha se Trump kurrë nuk mund të kuptonte se votuesit e moshuar ishin më të rrezikuarit për kontraktimin dhe nënshtrimin ndaj virusit, duke i bërë ata të frikësuar se si Presidenti po i përgjigjej pandemisë.

Një këshilltar tjetër i veçantë tha që Trump zgjodhi të rihapë ekonominë në vend që të marrë virusin nën kontroll dhe vuajti pasojat në Ditën e Zgjedhjeve./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat