Pos me Trumpin, Fauci nuk ka komunikuar as me Bidenin

Amerika

Pos me Trumpin, Fauci nuk ka komunikuar as me Bidenin

Më: 23 nëntor 2020 Në ora: 20:40
Fauci, Biden

Anthony Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, thotë se nuk ka folur me presidentin e zgjedhur, Joe Biden.

Ai i bëri vërejtjet gjatë një interviste në video të drejtpërdrejt me reporterin politik kombëtar të Washington Post, Robert Costa.

Costa pyeti nëse mjeku ka folur me demokratin që nga Dita e Zgjedhjeve, ai pohoi se nuk kishte kontaktuar, raporton cnn.

“Jo nuk kam”, tha shkurtimisht mjeku, i cili gjithashtu kishte deklaruar më parë se ka muaj që nuk ka folur as me presidentin aktual të SHBA-së, Donald Trump.

Ndryshe, SHBA-ja të paktën ka 12,282,123 persona të infektuar me coronavirus gjersa së paku 256,934 njerëz kanë vdekur, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat