Raporton për fëmijët refugjatë, spikerja nuk i mban dot lotët - Bota Sot
Raporton për fëmijët refugjatë, spikerja nuk i mban dot lotët

Amerika

Raporton për fëmijët refugjatë, spikerja nuk i mban dot lotët

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 13:20
Rachel Maddow

Rachel Maddow, spikere e “MSNBC”, ka shpërthyer në lot ndërkohë që raportonte lajmin e trishtë se administrata e Presidentit Donald Trump po strehon foshnje dhe fëmijë emigrantë të ndarë me forcë nga prindërit, në kafaze me dysheme prej betoni në Teksas.

Gazetarja po lexonte raportin nga “Associated Press” mbrëmjen e së martës kur emocionet e mundën përpara kamerave.

Imazhet e botuara këtë javë të fëmijëve dhe të rinjve në objektet e strehimit të SHBA-ve kanë nxitur zemërim kudo në botë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera