Helmohen në varrim, 10 të vdekur në Peru - Bota Sot
Helmohen në varrim, 10 të vdekur në Peru

Amerika

Helmohen në varrim, 10 të vdekur në Peru

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 10:18
Peru

Të paktën 10 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë sëmurë pasi  hëngrën ushqim në një funeral në Andet peruane.

“Ushqimet kanë më shumë gjasa të përmbajnë organofosfat, një familje e kimikateve të përdorura në pesticideve”, tha ministri i Shëndetësisë Silvija Pesah për stacionin televiziv lokal RPP.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...