Mbahet Kampionati i Kosovës në Mitrovicë - Bota Sot
Mbahet Kampionati i Kosovës në Mitrovicë

Atletika

Mbahet Kampionati i Kosovës në Mitrovicë

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 18:42
Mbahet Kampionati i Kosovës në Mitrovicë

Federata Atletike e Kosovës për dy ditë me radhë do të organizojë Kampionatin e Kosovës për Senior-e në stadiumin “Adem Jashari në Mitrovicë më 14/15.09.2019.

Gjatë këtyre dy ditëve Atletët tanë do të garojnë në 14 disiplina të ndryshme në të dy gjinitë ku pritët të marrin pjesë mbi 200 garues.

Gjatë këtyre dy dite Federata Atletike e Kosovës për herë të parë organizon edhe Kampionatin për Veteran-e në të gjitha grup moshat sipas rregullores së garave për veteran.

Federata Atletike e Kosovës ju dëshiron suksese të gjithë garuesve që do marrin pjesë në Kampionatin e Kosovës për senior-e dhe veteran.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat