Hajdari në Kampionatin Botëror

Atletika

Hajdari në Kampionatin Botëror

Më: 25 shtator 2019 Në ora: 16:40
Hajdari në Kampionatin Botëror

Federata Atletike e Kosovës do të marrë pjesë më Kampionatin Botëror me atletin ma të mirë të Kosovës, Musa Hajdari.

"Atleti Musa Hajdari do të paraqite në disiplinën 800 metra me 28 shtator 2019 dhe shpresoj që të ketë në paraqitje të mirë dhe të kualifikohet për gjysmëfinale të Kampionatit Botëror.

Në këtë kampionat do të marrin pjesë 210 shtete me 2043 atletë prej tyre 1031 meshkuj dhe 1012 Femra.
Me atletin Hajdari në kampionat është edhe selektor Zijadin Kryeziu, thuhet nga Federata Atletike e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat