KA Mitrovica mburret me atletët e vetë

Atletika

KA Mitrovica mburret me atletët e vetë

Më: 9 janar 2020 Në ora: 13:18
KA Mitrovica mburret me atletët e vetë

Si çdo fillim vit, edhe në këtë vit Federata Atletike e Kosovës, ka organizuar përgatitjet dimërore në qytetin e Ulqinit. 

Në mesin e shumë atletëve nga Kosova aty gjenden edhe trajneri i klubit Xhavit Tahiri së bashku me 5 atletet e klubit tonë: Albina Deliu, Alina Haradini, Arbëresha Deliu, Suzana Mustafa dhe Verona Peci.

Këto përgatitje kanë për qëllim ngritjen e përformancës së atletëve për gjatë sezonës dhe atletet e klubit në bazë të stërvitjeve janë duke e arritur atë qëllim pasi që të gjitha stërvitjet janë duke shkuar në mënyrën më të mirë të mundshme!, shkruan në faqen e KA Mitrovica.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat