Allman, medalja e artë në hedhjen e diskut

Atletika

Allman, medalja e artë në hedhjen e diskut

Më: 3 gusht 2021 Në ora: 11:14
Allman, medalja e artë në hedhjen e diskut

Atletja amerikane Valeri Allman është kampione e re olimpike në hedhjen e diskut në gjatësi, pasi që me gjatësi prej 68.98 metra, u ndal në vendin e parë.

Kampionia e dyfisht olimpike, Sandra Perkoviç dëshpëroi dhe u ndal në vendin e katërt me vetëm 65.01 metra.

Në vendin e dytë u ndal gjermania Kristin Pudenc me 66.86 metra, të mjaftueshme për medaljen e argjendit.

Ndërkohë në vendin e tretë u ndal Haime Perez nga Kuba me hedhjen e diskut në gjatësi prej 65.72 metra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat