Albina Deliu e katërta në Ballkan - Bota Sot
Albina Deliu e katërta në Ballkan

Atletika

Albina Deliu e katërta në Ballkan

Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 12:54
Albina Deliu e katërta në Ballkan

Albina Deliu në Balkan Indoor U20 Championships që është duke u mbajtur në Sofje të Bullgarisë në disiplinën 800 metra arriti të renditet e katërta me rezultat 2:18.90 dhe faktikisht bëri një paraqitje të mirë.
Paraqitje të mirë ka bërë edhe atleti Leart Osmanaj në disiplinën 60 metra, ku theu edhe rekordin e Kosovës në sall dhe vrapoi për 7.13 sekonda, ky rezultat nuk i mjaftoi që të hy në finale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat